Neizdevās savienoties ar Twitter. Mēģini vēlreiz!

Miļkevičs: Ir lieliski, ka varēsim paši rūpēties par LOV līdzekļu apgūšanu, jo situāciju pārzinām vislabāk

LETA
17:37, 12. janvāris 0

Lielākā problēma Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) līdzekļu sportistu treniņiem un sacensībām apgūšanā ir līdzekļu administrēšanai piešķirta finansējuma trūkums, sarunā ar ziņu aģentūru LETA saka Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs.

"Pašlaik ar LOV, treneriem un sportistiem attālināti slēdzam četrpusējos līgumus. Tas nav ātri, jo ne visiem ir elektroniskie paraksti," darba lauku LOV sportistu gatavošanās atbalstam ieskicē LVS ģenerālsekretārs,

Kad būs noslēgti līgumi, LOV sportistu naudu varēs ieskaitīt federācijas kontos.

"Tas ir lieliski, ka paši varēsim rūpēties par šiem līdzekļiem, jo tad sportistiem vienuviet būs gan federācija ikdienas jautājumu kārtošanai, gan finanses viņu vajadzībām," saka Miļkevičs. "Tieši federācija vislabāk zina, kas notiek ar sportistiem un vai ir nepieciešamas kādas izmaiņas finansēšanā."

Miļkēvičs piebilda, ka pašlaik lielākā problēma ir ierobežotie federācijas cilvēku resursi. Sportistu apkalpošana treniņu un sacensību jomā ir nonākusi federācijas rokās, bet finanšu līdzekļi tam nav piešķirti, tādējādi jau esošajiem federācijas darbiniekiem pienākumu apjoms ir palielinājies, bet samaksa palikusi tāda pati.

Par minēto problēmu ir bijušas sarunas ar Latvijas olimpisko komiteju (LOK), kā arī ar Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvjiem, jo LVS no Covid-19 seku likvidēšanas līdzekļiem ir saņēmusi 450 000 eiro, taču administratīvajiem izdevumiem no tā ir piešķirti tikai 14 000.

"Tas ir mazāk nekā atalgojums vienam LVS darbiniekam gadā," saka ģenerālsekretārs, skaidrojot, ka taupības apstākļos, kad sponsoru naudas ir apsīkušas, maksa par sportistu licencēm netiek iekasēta, jo nav sacensību, kurās startēt. Miļkevičs pats amatu apvienošanas kārtībā ir arī Latvijas izlases direktors. Federācijas birojs, kaut arī darbinieku skaitu Covid-19 krīze ir samazinājusi, tomēr ir jāuztur.

Viņš skaidro, ka LVS kā lielai federācijai, administratīvie izdevumi līdz šim ir bijuši 120 000 eiro gadā un ka arī no Covid-19 ierobežošanai piešķirtās naudas administratīvajiem izdevumiem būtu nepieciešami 20%, jo kādam darbs, ko iepriekš veica LOV, tagad ir jādara LVS.

Ir, protams, iespēja izmantot grāmatveža pakalpojumus kā ārpakalpojumu, taču "ideāls variants ir tad, ja grāmatvedis ir uz vietas", jo apstiprināt maksājuma dokumentus izlašu dalībniekiem, ārvalstu braucieniem, sacensībām, viesnīcām, ēdināšanai bieži vien vajag nekavējoties.

Šobrīd LOV sportistu nauda LVS kontos vēl nav nonākusi, taču tā nav problēma, jo olimpiskās izcilības nauda no LOK jau ir federācijas rīcībā. Tā gan domāta tikai labākajiem vieglatlētiem - tiem, kas ir LOV sastāvā. Viņiem jāgatavojas lielākajām sacensībām, tai skaitā Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet papildus nopelnīt ar dalību sacensībās vieglatlēti aizvadītajā gadā nevarēja.

Protams, ir vēl arī Latvijas Sporta federāciju padomes piešķirtie 80 000 eiro, no kuriem gan naudu drīkst izmantot pamatdarbībai.

"LOK mūs saprot un atbalsta, bet ar IZM Sporta departamenta direktoru Edgaru Severu vēl par Covid-19 līdzekļu jautājumu neesam runājuši," saka Miļkevičs. "Tagad sacensību nav, bet ir grūti iestāstīt, ka vieglatlētiem tie nav divi - trīs tiesneši, bet vieglatlētikas sacensībās ir vajadzīga apmēram 50 tiesnešu plus citu personu klātbūtne."

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem